eles

bezpečnostní
služba

Jednotlivé části EZS

Ústředna

Řídící jednotka celého systému, která zajišťuje komunikaci mezi pultem centralizované ochrany, nebo mobilním telefonem uživatele. Přijme a zpracuje signály vyslané z jednotlivých detektorů. Lze použít kombinaci drátových a bezdrátových detektorů. V případě výpadku proudu ústředna obsahuje bezúdržbový akumulátor, který zajistí nerušenou funkčnost celého systému.

Klávesnice

Pomocí klávesnice se programuje, ovládá a spravuje celý elektronický zabezpečovací systém. Běžně se používají tři druhy klávesnic. LED klávesnice, s LCD dispejem a ikonové.

Pohybový detektor

Detekuje pohyb v místnosti. Detektor zachytí teplo pohybujícího se objektu a spustí poplach. Pro majitele malých plemen psů lze použít detektory ignorující jejich výšku (většinou do 40cm). Pro kočky se používá místnost bez pohybových detektorů, náhradou je plášťová ochrana (zajištění oken, dveří).

Magnetické kontakty: okenní, dveřní, vratové

Reagují na otevření vstupů do objektu. Pokud se např. při otevření okna (rám, křídlo) oddálí oba magnety od sebe spustí poplach.

Zvukový detektor, duální detektor

Zvukový detektor aktivuje systém při rozbití okenní výplně. Duální detektor je kombinací zvukového detektoru a pohybového čidla.

Infrazávora venkovní a vnitřní

Pomocí infračervených paprsků vysílaných z vysílací do příjímací jednotky je zajištěno stálé střežení dráhy. Přerušením paprsku je způsoben poplach.

Schéma zabezpečení objektů

Vnitřní prostory

Pro základní zabezpečení postačí ústředna, klávesnice a pohybové detektory. Dále lze montovat sirény, zvukové a kouřové detektory, dveřní a okenní kontakty.
náhled

Venkovní prostory

Jako základ postačí ústředna, klávesnice a infrazávory. Lze rozšířit o sirény, venkovní pohybové detektory a kamerové systémy.
náhled